Położenie

Nadleśnictwo Sulechów położone jest w środkowo – wschodniej części województwa lubuskiego, wokół Sulechowa, pomiędzy miejscowościami: Radnica, Kalsk, Konotop i Bojadła. Usytuowane jest całkowicie na obszarze zlewni Odry. Rzeka stanowi jego południową granicę. Większe i mniejsze pra¬wobrzeżne dopływy Odry odwadniają tereny nadleśnictwa. W wielu miejscach rzeka meandruje, two¬rząc ciekawe pod względem przyrodniczym, krajobrazowym i turystycznym starorzecza.

Galeria zdjęć

Galeria przyrodnicza.

Historia

Planowa gospodarka leśna na terenach Nadleśnictwa Sulechów rozpoczęła się w połowie XIX wieku

Projekty i fundusze

W roku 2014 Nadleśnictwo Sulechów zrealizowało projekt pod tytułem „Promocja współpracy transgranicznej Nadleśnictwa Sulechów i Landratsamt Bautzen Kreisforstamt”. Partnerem projektu ze strony Saksonii jest Landratsamt Bautzen Kreisforstamt (Powiatowy Urząd Leśny Bautzen) z siedzibą Kamenz.

Współpraca

Nadleśnictwo Sulechów współpracuje z Landratsamt Bautzen Kreisforstamt (Powiatowy Urząd Leśny Bautzen) z Saksonii (Niemcy). Siedziba partnera projektu Landratsamt Bautzen Kreisforstamt znajduje się w Kamenz (http://www.landkreis-bautzen.de). Tutaj znajdziesz więcej informacji o partnerze.