Lista aktualności Lista aktualności

Wielka wiosenna akcja sprzątania lasu w okolicach Karszyna

W sobotę 16.03.2024 liczni miłośnicy Kargowskich lasów zjednoczyli się, aby uczestniczyć w akcji sprzątania śmieci. Zachwycające było obserwowanie zaangażowania w tę inicjatywę wielu osób, w tym licznej grupy dzieci. Pomimo trudnego i nieprzyjemnego wyzwania, entuzjastyczna ekipa wolontariuszy, stanęła na wysokości zadania.

Razem pokonywaliśmy przeszkody, usuwając plastikowe butelki, worki foliowe i inne odpady, które zanieczyszczały malownicze tereny leśne. Dzieci  pracowały ramię w ramię z dorosłymi, angażując się w zadanie z determinacją i radością.

Korzystając z wiosennej pogody, wyruszyliśmy rano z terenu leśnictwa Karszyn. Nasza praca przebiegała sprawnie, śmiecie szybko znikały z przydrożnych lasów. Promienie słońca przenikające przez gałęzie drzew dodawały nam energii.

Nasza wspólna inicjatywa przyniosła nie tylko natychmiastową poprawę w postaci czystości, ale również zwiększyła świadomość ekologiczną wśród uczestników. Dzieci, biorąc udział w akcji, zdobyły cenne doświadczenie i nauczyły się, jak istotne jest dbanie o środowisko naturalne, co z pewnością wpłynie pozytywnie na ich przyszłe postawy.

Zakończenie akcji odbyło się na plaży Copacabana przy kanale Obrzycy, co stanowiło symboliczny moment podsumowania naszych wysiłków oraz celebracji wspólnego sukcesu.
W atmosferze spełnienia mieliśmy okazję odpocząć i delektować się pięknem natury, którą udało nam się oczyścić z niepotrzebnych śmieci. To nie tylko ważne wydarzenie dla lokalnej społeczności, lecz także inspirujący przykład, jak wspólnymi siłami możemy wprowadzać pozytywne zmiany w naszym otoczeniu.

 

Fot.1 Wspólne zdjęcie uczestników. fot. Wiktoria Bączyk

 

Fot.2 Grupa uczestników przedsięwzięcia. Fot. Wiktoria Bączyk

 

Fot.3 Widok z drogi. Fot. Wiktoria Bączyk

 

Fot.4 Sprzątanie lasu. Fot. Wiktoria Bączyk