Lista aktualności Lista aktualności

Spisowy Bieg Po Zdrowie Liczy Się Każdy

W dniu 14 sierpnia br. odbyło się największe wydarzenie plenerowe związane z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań w województwie Lubuskim.  Imprezę pod nazwą  „Spisowy Bieg Po Zdrowie Liczy Się Każdy ” honorowym patronatem objął Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze Pan Wojciech Grochala. Przedsięwzięciem towarzyszącym był Lubuski Piknik Zdrowia organizowanych przez Departament Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.
Nasze Nadleśnictwo jako zarządca terenu na którym przebiegał bieg, uczestniczyło aktywnie  zarówno w oprawie wydarzenia jak i w samym biegu.
Nasi reprezentanci: Darek Semkło i Andrzej Skorupa uplasowali się w pierwszej 50 – ce na ponad 150 uczestników z całego województwa. Natomiast nasza „Osada leśna” cieszyła się jak zwykle wielkim powodzeniem.  Wśród  wielu atrakcji, dzieci i dorośli mogli przypomnieć sobie po czym rozpoznajemy podstawowe gatunki drzew naszych lasów, sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą w zgadywance leśnej, a na sam koniec spróbować trafić do celu szyszkami daglezji. Radości i śmiechu było co niemiara !
Całe wydarzenie odniosło ogromny sukces. Piękna pogoda i wiele atrakcji przyciągnęło rzeszę odwiedzających.


Anna Godlewska-Kiewlicz